Народный депутат Украины VII созыва

Александр Мочков

Зміна місця реєстрації: що важливо знати!

Якщо у випадку запланованої відпустки, невідкладної роботи чи інших важливих подій немає можливості проголосувати на дострокових парламентських виборах, які відбудуться 21 липня за зареєстрованим місцем проживання, виборець без проблем зможе (на період їх проведення) змінити місце голосування.

Проте, якщо виборець змінює виборчу дільницю для голосування поза межами одномандатного виборчого округу, до якого відноситься за своєю виборчою адресою, йому видають виборчий бюлетень для голосування лише у загальнодержавному виборчому окрузі. Отже, в цьому випадку проголосувати можна буде тільки за політичну партію, а не за кандидата по цьому округу.

Перевірити себе в реєстрі можна за посиланням:

https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN в особистому кабінеті.

 

При поданні заяви, необхідно пред'явити паспорт громадянина України. Для військовослужбовців документом також може бути посвідчення військовослужбовця або ж військовий квиток.

Якщо в день голосування виборець перебуватиме за межами країни, він може звернутися із заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Щодо внутрішньо переміщених осіб (переселенців), їм необхідно пред’явити паспорт та подати заяву, в якій важливо вказати номер саме тієї виборчої дільниці, в якій бажають скористатися своїм конституційним правом.

Заяву про тимчасову зміну місця голосування виборцям необхідно подати до 15 липня включно та отримати посвідчення про тимчасову зміну місця голосування.

 

Наостанок варто нагадати: останній день – це завжди метушня і черги. Не варто відтягувати процес зміни місця голосування, краще подбати про свій голос заздалегідь.