Народний депутат України VII скликання

Олександр Мочков

Звернення до кримчан!

ДОРОГІ КРИМЧАНИ!

У цей складний час громадяни нашої держави повинні бути як ніколи єдині. Нам вдалося вигнати з України злочинний режим Януковича і його клану. На превеликий жаль, ціна цих зусиль виявилася непомірно високою. Загинули люди.

Я закликаю всіх зберігати мир і спокій, не допускати ні найменшого прояву насильства один до одного. Утриматися від закликів територіального поділу України та інших сепаратистських, безвідповідальних заяв подібного роду.

Хочу особливо звернутися до жителів АР Крим: ніхто і ні за яких обставин не зазіхає на права і свободи кримчан, мова не йде ні про які мовних, правових чи економічних загрози для жителів Автономної Республіки Крим.

Окремо наголошую, що ніякої дискримінації та нав'язування з мовного питання не буде. Кожна людина буде розмовляти тією мовою, на якому буде вважати за потрібне.

Крим мультикультурний і мультирелігійному край, край працьовитих і гостинних людей, де споконвіку у мирі та злагоді проживають більше ста національностей. Ми зобов'язані сьогодні всіма силами зберегти цей світ. Особливості нашого краю диктують необхідність бути надзвичайно обережними. Зараз неприпустимо створювати навіть іскри, які з легкістю можуть охопити «вогнем» наш край. Ситуація гранично складна, напружена. Ми з Вами вже кілька місяців спостерігали, як крок за кроком влада розігрувала на території Криму свою карту з підігріву обстановки. Ролики із закликами про недопущення «анархії» на державних телеканалах, в громадському транспорті, рекламних щитах. Листівки з провокаційними закликами і залякуваннями послідовно створювали атмосферу страху, відкритих конфліктів і протистоянь.

Сьогодні ми повинні забезпечити гідне життя для кожного кримчанина, гарантувати можливість всебічного розвитку людської особистості, створити всі умови для реального економічного зростання і благополуччя.

Головне завдання - створити нові правила функціонування України, засновані на прозорості, чесності, справедливості та поваги до кожного громадянина нашої країни. Тільки всі разом ми зможемо створити сильну державу. Тільки єдність і віра у власні сили, підкріплена реальними діями, допоможе нам створити по -справжньому міцна держава, в якому людина буде головною соціальною цінністю не тільки на сторінках Конституції!

Дорогі земляки! На частку нашої Кримської землі випало чимало горя і страждань за останні сто років. Я вірю, що в двадцять першому столітті ми зможемо знайти в собі сили, переступити через свої амбіції, розібратися в ситуації і не піддаватися на необдумані заклики. У нас попереду курортний сезон - основа життєдіяльності економіки Криму. Не можна допустити провокацій!

Я твердо переконаний, що випробування останніх місяців , які випали на долю нашої країни і народу зроблять нас тільки сильніше. Ми повинні бути цілісні, і надалі, вибудувати з Росією дипломатичні, добросусідські, партнерські відносини.

У цей відповідальний момент, необхідно відмовитися від агресивної і нетерпимою риторики, забути взаємні докори і звинувачення, зберігати спокій, мир і цілісність нашої країни! Не можна допустити втручання у наші з Вами плани на нове, краще майбутнє для наших дітей!