Народний депутат України VII скликання

Олександр Мочков

Закон про додаткове ліцензування імпорту лікарських засобів є лобістським

Через запровадження нових вимог сертифікації, в Україні під забороною опинилися близько 14% всіх ліків, передусім масових (фестал, амізон, аква маріс тощо).

Через необхідність додаткового ліцензування в Україні відповідно до стандартів, які вже давно не використовуються в країнах ЄС, обмеження торкнулися навіть таких відомих міжнародних фармвиробників, як Berlin-Chemie, Sanofi-Aventis, Pfizer і Novartis.

На переконання експертів, закон, який набрав чинності 1 березня, є лобістським і покликаний збагатити чиновників за рахунок хабарів на додатковому ліцензуванні. Саме ліцензування може призвести до значного підвищення цін на всі імпортні ліки, і через це деякі препарати взагалі зникнуть з аптечних полиць.

• Запровадження додаткового ліцензування імпорту лікарських засобів не має нічого спільного з бажанням забезпечити хворих українців якісними та доступними ліками.

• Нові правила лише стимулюють корупційні схеми та призводять до обмеження доступу громадян до якісних імпортних, часто життєво необхідних, ліків.

• Кошти, витрачені імпортерами на хабарі для чиновників, будуть закладені у вартість ліків. Купуючи їх, хворі українці змушені будуть переплачувати.

• Для того, щоб забезпечити європейську якість ліків, що потрапляють на український ринок, досить запровадити простий та дієвий принцип: лікарські засоби, якість та безпечність яких перевірена в країнах ЄС, не потребують додаткової перевірки в Україні.