Народний депутат України VII скликання
ЄБРР не буде надавати допомогу Україні, якщо не буде вирішена проблема корупції
12 березня 2013 р. заступник директора ЄБРР в Україні Грем Хатчинсон на зустрічі з інвесторами та чиновниками: "ЄБРР не буде надавати допомогу країні, якщо не буде вирішена проблема корупції".
Відсутність впевненості в захисті своїх капіталовкладень і нестабільність українського ринку найчастіше відлякують інвесторів від приходу в Україну, а корупція і виборчий підхід при контролі над бізнесом з боку держави ставлять під загрозу залучення інвестицій.
Заява заступника директора ЄБРР в Україні Грема Хатчинсона, що Україна не отримає допомоги, якщо не буде вирішена проблема корупції, свідчить про те, що в ЄБРР вже втратили надію на виконання нинішньою владою їх рекомендацій, тому фактично перейшли на мову ультиматумів.
При цьому нинішня влада продовжує годувати бізнес та міжнародні організації пустими обіцянками про покращення інвестиційного клімату та боротьбу з корупціє незважаючи на те, що європейці вже прямим текстом заявлять про очевидну невідповідність цих красивих слів українським реаліям.
В умовах тотальної корупції на всіх рівнях, неефективного законодавства в сфері захисту прав власності та непрозорої корумпованої судової системи залучення іноземного капіталу неможливе.
У партії УДАР чудово розуміють, що необхідно продемонструвати інвесторам, що бізнес-середовище в країні зрозуміле та передбачуване, корупція подолана, а права власності захищені не лише на словах, а й реальними діями, зокрема на законодавчому рівні.
Саме тому ми зареєстрували ряд законопроектів направлених на боротьбу з корупцією.
Зокрема, розроблені УДАРом законопроекти дозволять унеможливити корупцію при наданні адміністративних послуг, а також зменшити ризик корупції серед суддів та прокурорів за рахунок запровадження виборності цих посад.
Вже другий рік поспіль спостерігається падіння темпів надходження іноземних інвестицій: в 2011 р. падіння було на рівні -2,3%, а в 2012 р. — вже майже -11%.
У Держстаті підрахували, що обсяг прямих іноземних інвестицій у 2012 р. скоротився більш ніж на 400 млн. доларів у порівнянні з попереднім роком – до 4,13 млрд. дол.
У рейтингу Doing Business 2013 Україна опустилася ще на 3 пункти за останній рік і опинилася на ганебному 117 місці за показником «захист інвесторів».
Європейська бізнес Асоціація зафіксувала в минулому 2012 р. найнижчий індекс інвестпривабливості України за всю історію дослідження - з 2008 р.
В рейтингу економічних свобод за три роки правління цієї влади Україна втратила 9 позицій через поширення корупції, невиконання законів та порушення прав власності.