Народний депутат України VII скликання
Росія виставила Україні вимогу відмовитися від євроінтеграції в обмін на участь в управлінні українською ГТС
Прем’єр-міністр РФ Д.Медведєв заявив, що Росія може приєднатися до консорціуму з управління ГТС тільки в тому випадку, якщо Україна вийде з Енергетичного Співтовариства.
Росія відверто шантажує Україну. Чомусь вона не вимагає від свого партнера Німеччини вийти з Євросоюзу. Так само Росія не вимагає від країн-партнерів по «Північному» чи «Південному» потоку вийти з ЄС або з Енергетичного Співтовариства.
До цього призвело таємне проведення переговорів щодо ГТС. Україна приховує їх хід як від можливих партнерів у ЄС, так і від власних громадян. Саме такий закритий формат переговорів унеможливлює допомогу Енергетичного Співтовариства.
Вступ України до Енергетичного Співтовариства став основою для енергетичної незалежності країни. Ми стали частиною єдиного європейського енергоринку. Тим самим ми отримали можливість брати участь в проектах диверсифікації постачань газу.
Енергетичне Співтовариство ставить всі країни в однакові законодавчі рамки, рівні правила гри, не дозволяючи зловживань. Це – запобіжник від монополізму і диктату постачальників газу.
Приклад Молдови доводить – якщо країна дотримується взятих на себе зобов’язань, вона отримує економічну й політичну допомогу ЄС у повному обсязі.
Уряд України мав три роки на проведення реформ в енергетичній галузі. Але нічого так і не було зроблено. Тому усі обвинувачення Енергетичного Співтовариства – це лише спроби перекласти свою провину на інших.
Якщо влада в Україні дійсно хоче європейської інтеграції, вона має виконувати сама і вимагати від усіх партнерів в енергетичних проектах (в тому числі модернізації ГТС) виконання європейського законодавства, зокрема вимог Третього енергетичного пакету.
Відтак, Україна має вимагати від Росії створення газотранспортного консорціуму на базі Третього енергопакету ЄС.