Народний депутат України VII скликання

Олександр Мочков

Влада має припинити використовувати євроінтеграцію як розмінну монету у власних іграх

Речник МЗС Євген Перебийніс повідомив, що Україна «перевиконує план» і виконала уже аж шість першочергових заходів із 71, передбачених Планом інтеграції України до Євросоюзу на 2013 рік.

Натомість посол ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що Євросоюз очікує від Верховної Ради оперативного ухвалення законопроектів, необхідних для підписання угоди про асоціацію на саміті Східного партнерства у листопаді, а не лише заяв.

Адже для ухвалення рішення Єврокомісія має звернутися до Європарламенту, а також усіх країн-членів ЄС за мандатом, і ця процедура потребує певного часу, тому до травня-червня Київ уже мав би показати конкретні результати.

Тим часом, боротьба за контроль над українською частиною комітету з парламентського співробітництва з Європарламентом, викликана бажанням ПР замінити Віктора Балогу більш лояльним депутатом, загрожує зривом ухвалення потрібних законів. 20 березня представники ПР знову проігнорували засідання комітету з європейської інтеграції, а Єфремов пояснив відсутність депутатів ПР "відрядженнями".

Влада має припинити використовувати євроінтеграцію як розмінну монету у власних політичних іграх. Європейський вибір – це вибір абсолютної більшості українських громадян: за даними березневого соцопитування на референдумі за вступ до ЄС готові проголосувати понад 59% українців.

Тому замість гучних заяв про «перевиконання плану» для підписання Угоди про асоціацію із ЄС, владі слід би було більше уваги приділяти справам.

При цьому європейським стандартам має відповідати не тільки назва, але й зміст законопроектів – і не містити таких «новел», як «спеціальна конфіскація» чи «відповідальність за наміри».