Народний депутат України VII скликання

Олександр Мочков

Обсяг заборгованості із заробітної плати в Україні в лютому 2013 року збільшився на 9,6%

Борг економічно активних підприємств за лютий цього року зріс на 3,2% і становив 54,5% від загального обсягу заборгованості, борги підприємств-банкротів – 39,9% (- 1,4% порівняно з 1 лютого).

За даними Держстату, найбільший обсяг боргу, як і раніше, зафіксовано в промисловості – 601 млн. грн., а у регіональному розрізі – як і раніше, у Донецькій області - 253 млн. грн. (208,96 млн. грн. на 1 лютого).

Крім того, кількість зареєстрованих безробітних збільшилась за місяць на 4,3% і на кінець лютого 2013р. становила 589,1 тис. осіб.

На тлі заяв представників уряду про «покращення» і обвинувачень «попередників» у всіх соціально-економічних проблемах України вже другий місяць поспіль одні з основних показників соціального розвитку (заборгованість по заробітній платі та рівень безробіття) продовжують негативну динаміку.

Складається враження, що уряд перебуває в паралельному світі: з одного боку, пишуться та приймаються програми розвитку із нереальними показниками, для реалізації яких заплановані неіснуючі кошти. З іншого боку, жорстка соціальна реальність – люди втрачають роботу, а ті, хто працює, не отримує заробітної плати.

Соціально-економічні проблеми, які на сьогодні існують в Україні, мають негативні тенденції. На думку деяких експертів, якщо і надалі така динаміка буде спостерігатися, Україна восени опиниться в економічній та соціальній кризі.

Партія УДАР зазначає, що змінити ситуацію і в економічній, і в соціальній сфері можливо лише змінивши політичний розклад в Україні. Лише усунувши від влади корупційний режим можна буде проводити економічні реформи, які наблизять Україну до європейських стандартів життя.