Народний депутат України VII скликання
Рівень довіри українців до влади та правоохоронних органів – один з найнижчих у Європі
Згідно з оприлюдненими даними опитування, проведеного Інститутом соціології НАНУ у 2012 р. у рамках міжнародного порівняльного проекту "Соціологічний моніторинг "Українське суспільство"
• лише 1% українських громадян повністю довіряють українській міліції;
• 73% українцям не вистачає порядку в країні, і лише 6,2% громадян вважають, що в Україні є порядок у суспільстві;
• майже чверть опитаних визнали, що регулярно дають хабарі для вирішення власних життєвих потреб.
За даними Європейського соціального дослідження, яке проводилось у 26 країнах у 2011 р. За показниками довіри до інститутів влади Україна посідає останні місця серед європейських країн, зокрема, за рівнем довіри до парламенту, судово-правової системи та міліції.
Водночас державний бюджет 2013 рік підтвердив тенденцію останніх років - витрати на силові структури ростуть в рази швидше аніж прожитковий мінімум чи мінімальна заробітна плата.
Якщо в 2010 р. на потреби МВС, СБУ та ГПУ було виділено 15,4 млрд. грн., то вже у першому році, коли бюджет складала ця влада (2011), ця цифра зросла до 19,15 млрд. грн. — відразу на 24%!
2013 року ріст витрат на силові відомства порівняно з 2012 роком склав 5% - з 20,47 млрд. грн. до 21,67 млрд. грн.
Влада залишила своїх громадян напризволяще. Державні інститути працюють виключно на забезпечення інтересів купки наближених до влади осіб. Будь-кого можуть притягнути до відповідальності за надумані злочини.
Це підтверджується і даними опитувань: згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», 26% громадян вважають, що в Україні можуть засуджувати безвинних людей.
Численні випадки непокараних злочинів, вчинених «мажорами» та посадовцями (як от чергове смертельне ДТП у Феодосії) доводять громадянам лише одне – вони повинні самотужки вирішувати свої проблеми.
Покладатися на закон та справедливість в Україні неможливо. А це призводить до небаченого розквіту корупції, яка стає для звичайних громадян чи не єдиним способом захистити свої права та інтереси.
Виправдальних вироків в Україні виноситься аж 0,2%. Про яку довіру до силових органів може йти мова? Судова система і прокуратура використовується в Україні в першу чергу для репресій і залякування всіх, хто якимось чином перешкоджає владі вибудовувати тоталітарний режим.
Лише завдяки громадському контролю можна змінити ситуацію. Саме тому партія УДАР виступає за надання громадянам права напряму відкликати зі своїх посад чиновників різного рангу, депутатів, прокурорів, суддів, керівників податкової, керівників органів внутрішніх справ – за допомогою проведення місцевих та загальнодержавних референдумів.