Народний депутат України VII скликання

Олександр Мочков

Щодо "євроінтеграційних законів"

"УДАР" завжди виступав за конструктивну парламентську роботу, особливо в контексті прийняття законів для забезпечення європейської інтеграції.

Саме наша партія ініціювала прийняття заяви Верховної Ради про реалізацію євроінтеграційних прагнень напередодні нещодавнього саміту Україна-ЄС.

Ми неодноразово пропонували більшості розглянути всі необхідні законопроекти, однак ПР обрала шлях обману, кнопкодавства і "виїзних засідань".

Подібні дії є незаконними і не відповідають жодним європейським стандартам. "УДАР" вимагає від уряду надання чіткого плану підготовки та подання законопроектів, пріоритетних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Це необхідно зробити через те, що існує багато різних документів (і офіційних і неофіційних) у яких зафіксовані відповідні зобов’язання України, це і План першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС на 2013 рік, і Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, і 19 пунктів Фюле і інші.

Ми готові включити законопроекти, необхідні для асоціації з ЄС до порядку денного найближчого пленарного засідання Верховної Ради та активно працювати над ними. Але ми також хочемо з’ясувати, чи не намагається уряд під видом "євроінтеграційних" законів протягнути антидемократичні норми.

Ми наполягаємо на дотриманні усіх законодавчих процедур. Зокрема, документи повинні пройти процедуру розгляду в комітетах та обговорення напрацьованих опозицією поправок, які повинні бути враховані.

Має бути унеможливлена ситуація, коли під виглядом проведення європейських реформ протягується щось зовсім не відповідне євростандартам. Як, наприклад, урядовий Закон про освіту від 14.01.2013, який несе загрозу перетворення сфери освіти на найбільш корупційну галузь, або проект Трудового кодексу (№1108), який є суттєвим відступом від європейських стандартів захисту найманих працівників.

Будь-який законопроект, прийнятий незаконно або з порушенням процедури, стане предметом нашого реагування.

Крім того, "УДАР" наполягає на тому, щоб до порядку денного було внесено питання про резолюцію недовіри уряду Азарова.

7 комітетів ВРУ вже підтримало проект постанови "Про відповідальність Кабінету Міністрів України", якою пропонується прийняти резолюцію недовіри КМУ.