Народний депутат України VII скликання
13 березня в Європарламенті розглянуть ситуацію в Україні.
Розгляд відбудеться в межах пленарного засідання за участі Верховного представника ЄС із питань зовнішньої політики Кетрін Ештон. Вона виступить із заявою, після чого відбудеться дискусія без ухвалення резолюції.
Ініціатором українського питання стала ЄНП, яка внесла його до порядку денного в рамках конференції президентів (керівний орган Європарламенту) за прискореною процедурою після того, як стало відомо про те, що С. Власенка позбавили депутатського мандата.
Крім того, 13 березня також відбудеться засідання делегації Європарламенту зі зв'язків з Україною, в рамках якого обговорюватиметься порядок денний засідання комітету співробітництва Україна-ЄС, запланованого на 5 квітня в Києві.
Тим часом ВРУ досі не сформувала свого складу делегації.
Влада не контролює парламент, а відтак намагається залякати опозицію та депутатський корпус загалом.
Дієвим інструментом для влади може стати реальна загроза застосування персональних санкцій та обмеження для бізнесу ключових осіб у владі, представників їх сімей, а також олігархів, які мають значний вплив на органи влади.
Тиск має бути точковим, проти конкретних персоналій відповідальних за порушення або невиконання взятих Україною зобов'язань, за одночасного неухильного руху до підписання Угоди про асоціацію із Україною, як державою.
В іншому випадку високий ризик створення та цементування авторитарного режиму білоруського або навіть африканського зразка і посилення позицій у владному конгломераті відповідних груп впливу.